Szkoła językowa dla firm

Gdzie zorganizować szkolenie językowe dla firmy?

Przedsiębiorcy chcąc dokształcić załogę, wykupują coraz częściej kursy językowe dla firm Warszawa. Powstaje zawsze dylemat – gdzie powinny być one organizowane? Najczęściej odbywają się w salach lekcyjnych szkół językowych. Czasami możliwe jest jednak prowadzenie zajęć w siedzibie firmy? Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Szkolenie językowe w siedzibie firmy

Prowadzenie zajęć w siedzibie firmy ma z pewnością swoje zalety. Należą do nich np.:

  • oszczędność czasu

  • integracja pracowników

  • kontrola jakości prowadzenia zajęć

Czas pracownika i przedsiębiorcy

Angielski dla firm w ich siedzibach pozwala pracownikom zaoszczędzić sporo czasu. Nie muszą oni gnać po pracy do szkół językowych, co z pewnością bardzo sobie cenią. Również przedsiębiorca na tym korzysta, gdyż nie jest zmuszony zwalniać pracownika, aby zdążył na umówione o konkretnej godzinie szkolenie.

Integracja pracowników na kursach językowych Warszawa

Kursy językowe dla firm mają za zadanie podnieść kompetencje zawodowe pracowników. Dobrze jednak, jeśli uda się z nich wyciągnąć dodatkowe korzyści. Wspólna aktywność oraz konwersacje podczas lekcji z pewnością jednoczą załogę. Szkolenie językowe dla firm organizowane w salach lekcyjnych powoduje jednak rozbicie zespołu. Nie sposób znaleźć bowiem terminy, które będą wszystkim odpowiadały. Organizując angielski dla firm w miejscu pracy, zdecydowanie łatwiej jest zebrać wszystkich pracowników. Wystarczy, że przyjadą oni godzinę wcześniej do pracy, w której i tak muszą się zjawić lub też wrócą do domu odrobinę później.

Nadzorowanie zajęć

Przełożony nie powinien zjawiać się na wszystkich zajęciach, które prowadzone są w szkole, gdyż

wywoływałoby to zbyt dużą presję na lektorze oraz pracownikach. Jeśli jednak kursy językowe dla firm w Warszawie ma miejsce w zakładzie pracy, przedsiębiorca może je bezkarnie nadzorować. Dzięki temu, dostrzegając np. brak profesjonalizmu lektora, ma możliwość natychmiastowego zgłoszenia tego organizatorowi kursu. Ponadto, łatwy do wychwycenia jest brak zaangażowania pracowników.

kursy angielskiego Warszawa